Wycinanie, usuwanie wokalu z piosenki

Wycinanie (usuwanie) wokalu z piosenki wykonujemy jako usługę. Należy przesłać do nas piosenkę w jak najlepszej jakości Wav. lub mp3 (320kbps) wtedy efekty będą całkiem dobre i utwór nie straci dużo na jakości.

Najlepsze efekty uzyskuje się na piosenkach z pojedynczym głosem lub z małym chórkiem w refrenie. W przypadku większej ilości głosów mogą one się tylko zredukować. Wszystko zależy od samej piosenki.

Nie z każdej piosenki da się dobrze usunąć wokal. Jeśli jest np. dużo chórków to zajmują one dużą część pasma piosenki i po wycięciu ich nie za dużo zostanie z podkładu.

Podkład tego typu jest tylko do użytku własnego ponieważ piosenka jest własnością twórców i mogą oni nie życzyć sobie modyfikacji tego typu.

Wycinanie wokalu z piosenki wykonujemy w ciągu kilku dni roboczych. Podkład możemy wysłać w dowolnym formacie audio na życzenie zamawiającego. Usunięty wokal możemy wysłać osobno jako dodatkowy plik. Przydatne np. przy remixach dj-skich itp.

Całkowity koszt redukcji głosu z piosenki około 3 minut to 80zł

Podkład tego typu jest trochę gorszej jakości niż zrobiony na zamówienie, ale jest najtańszą alternatywą gdy potrzebujemy go „na już” i nie mamy zbyt dużych wymagań co do pełnego pasma.

Możemy także wykonać bardziej zaawansowaną obróbkę pliku audio. Szczegóły tutaj

Istnieje też możliwość „rozbicia” podkładu na poszczególne sekcje. To znaczy osobno perkusja, bas, głosy i instrumenty. Nie we wszystkich partiach daje to dobre rezultaty, ale jako amatorski backingtrack instrumentalny może posłużyć.

Zapraszamy serdecznie do współpracy.