Odszumianie i czyszczenie nagrań z dyktafonu

Odszumianie i czyszczenie nagrań audio w różnej postaci i z różnych nośników. Najczęściej są to słabej jakości nagrania z dyktafonu, telefonu i z kamer internetowych,  ale także nagrania lektorskie, bądź też reportaże radiowe i telewizyjne. Jeśli na nagraniu słychać bardzo kiepsko, albo jest ono nieczytelne to spróbujemy temu zaradzić. Posiadamy najnowsze oprogramowanie i odpowiedni sprzęt do tego typu usług, oraz doświadczonych realizatorów, którzy dadzą Państwu znać czy nagranie da się poprawić i w jakim stopniu. Poprawa jakości nagrania z dyktafonu zależy przede wszystkim od użytego sprzętu (mikrofonu w dyktafonie), oraz od jakości próbkowania ustawionego przez nagrywającego.

Im wyższa jakość próbkowania tym więcej da się zrobić z samym plikiem, ponieważ wyższe próbkowanie zawiera więcej wysokich tonów wpływających na czytelność mowy. Przy dobrej jakości dźwięku i odpowiednim próbkowaniu jesteśmy w stanie tak podnieść poziom nagrania, że usłyszycie Państwo zupełnie dotąd nie słyszalne słowa, odgłosy etc. Przy nagraniach przygotowywanych dla sądu, lub prokuratury czyścimy również nagranie z niepotrzebnych trzasków, odgłosów tła, szelestów itp.

Najlepszy format do nagrywania dźwięku to Wav (2116 kbps), ale dość dobry jest też m4a ze względu na niskie szumy oraz mp3 o dużym próbkowaniu (320 kbps)

Poprawa czytelności nagrań audio

Zapewniamy pełną dyskrecję i przesył plików tylko przez sprawdzone portale i serwery.

Nagrania możecie państwo wysyłać do nas online (najszybsza metoda) lub doręczyć nam osobiście w siedzibie firmy. Można również dostarczyć nam pocztą np. pendrive lub kartę SD z plikami do obróbki. Przy dyktafonach bez karty zewnętrznej trzeba nam przywieźć sprzęt na miejsce lub wysłać go za pomocą kuriera/poczty.

czyszczenie nagrań audio

Po odszumieniu, wyczyszczeniu i wzmocnieniu nagrania możemy pociąć je w interesujących Państwa miejscach, nagrać na płytę lub wysłać na pocztę w pliku do odtworzenia na większości sprzętów audio.

Przy większych zamówieniach ( powyżej 1,5h ) wysyłamy krótką darmową próbkę z już obrobionym fragmentem.

Odszumianie i czyszczenie nagrań może odbywać się poprzez:

 • Podniesienie głośności dźwięku
 • Wyostrzenie niesłyszalnych głosek
 • Usuwanie szelestów (np. gdy dyktafon/telefon był w torbie albo kieszeni)
 • Usuwanie podmuchów wiatru z nagrania (najczęściej z kamer i telefonów)
 • Dodawanie górnych częstotliwości nagrania (w przypadku słabszych nagrań)
 • Remastering nagrania
 • Wydobycie i zwiększenie czytelności szeptów
 • Redukcję szumu w nagraniu
 • Usunięcie niepotrzebnych dźwięków z nagrania (edycja zaawansowana)
 • Eliminację trzasków
 • Eliminację tła nagrania
 • Odpowiednią equalizację

Poprawa jakości nagrań, redukcja szumów

Przyjmujemy również nagrania z telefonu, chociaż ich jakość jest gorsza niż tych zrobionych profesjonalnym sprzętem. Często wiąże się z tym słabsza jakość mikrofonu i większa kompresja nagrań. Dlatego odszumianie nagrań z telefonu jest nieco trudniejsze do zrealizowania, co nie oznacza, że niemożliwe.

Możliwa jest u nas również transkrypcja nagrań, na razie tylko w języku angielskim. Posiadamy też automatyczną funkcję rozpoznawania wielu rozmówców.

Ważne!!! Prosimy o przysyłanie plików oryginalnych, bez żadnej obróbki audio – prosto z urządzenia nagrywającego. Pliki obrobione lub odszumione przez Państwa znacznie trudniej się obrabia i często nie daje to dobrych rezultatów. Jeśli nagranie jest dużego rozmiaru ( do dwóch GB )  prosimy o przeczytanie instrukcji poniżej.

odszumianie i czyszczenie nagrań

Tutaj można przesłać nagrania do odszumiania jako plik email (darmowy transfer do 2Gb)  wystarczy kliknąć w niebieski przycisk poniżej :

  nasz email: studionagran11@gmail.com

Nagrania można też dostarczyć nam pocztą mail’ową na ten sam adres studionagran11@gmail.com Jeśli plik jest większy niż 25 Mb można go wysłać do nas za pomocą poczty gmail – Dysku Google poprawianie jakości nagrań z dyktafonu lub portalu Wetransfer(link) (do 2 Gb za darmo) klikając najpierw ikonę:

W wersji angielskiej:

poprawa jakości nagrania z dyktafonu    lub    Czyszczenie nagrań

W wersji polskiej:

odzyskiwanie nagrań z telefonu      lub poprawianie jakości nagrania z dyktafonu

A później według poniższej instrukcji:

Odszumianie nagrań

Ze smartfonów (klikając w niebieskie okienko) :

naprawa nagrań z dyktafonu