Odszumianie i czyszczenie nagrań z dyktafonu

Nasze studio zajmuje się usługą odszumiania oraz oczyszczania nagrań audio w różnej postaci. Najczęściej są to nagrania z dyktafonu, ale także nagrania lektorskie, bądź też reportaże radiowe i telewizyjne. Jeśli na nagraniu słychać bardzo słabo, albo jest ono nieczytelne to spróbujemy temu zaradzić. Posiadamy odpowiedni sprzęt do tego typu usług, oraz doświadczonych realizatorów, którzy dadzą Państwu znać czy nagranie da się poprawić i w jakim stopniu. Poprawa jakości nagrania z dyktafonu zależy przede wszystkim od użytego sprzętu (mikrofonu w dyktafonie), oraz od jakości próbkowania ustawionego przez nagrywającego. Im wyższa jakość próbkowania tym więcej da się zrobić z samym plikiem. Przy dobrej jakości dźwięku i odpowiednim próbkowaniu jesteśmy w stanie tak podnieść poziom nagrania, że usłyszycie Państwo zupełnie dotąd nie słyszalne słowa, odgłosy etc. Przy nagraniach przygotowywanych dla sądu, lub prokuratury czyścimy również nagranie z niepotrzebnych trzasków, odgłosów tła, szelestów itp. Zapewniamy pełną dyskrecję i przesył plików tylko przez sprawdzone portale i serwery. Nagrania możecie państwo wysyłać do nas online (najszybsza metoda) lub doręczyć nam osobiście w siedzibie firmy. Można również dostarczyć nam pocztą np. pendrive lub kartę SD z plikami do obróbki. Przy dyktafonach bez karty zewnętrznej trzeba nam przywieźć sprzęt na miejsce lub wysłać go za pomocą kuriera/poczty.

Po odszumieniu, wyczyszczeniu i wzmocnieniu nagrania możemy pociąć je w interesujących Państwa miejscach, nagrać na płytę lub wysłać na pocztę w pliku do odtworzenia na większości sprzętów audio.

Przy większych zamówieniach wysyłamy krótką darmową próbkę z już obrobionym fragmentem.

 

Odszumianie i czyszczenie nagrań może odbywać się poprzez:

  • Podniesienie głośności dźwięku
  • Wyostrzenie niesłyszalnych głosek
  • Remastering nagrania
  • Redukcję szumu w nagraniu
  • Eliminację trzasków
  • Eliminację tła nagrania
  • Odpowiednią equalizację

Przyjmujemy również nagrania z telefonu, chociaż ich jakość jest gorsza niż tych zrobionych profesjonalnym sprzętem. Często wiąże się z tym słabsza jakość mikrofonu i większa kompresja nagrań. Dlatego odszumianie nagrań z telefonu jest nieco trudniejsze do zrealizowania, co nie oznacza, że niemożliwe.

 

odszumianie i czyszczenie nagrań

Nagrania najlepiej dostarczyć nam pocztą mail’ową na adres studionagran11@gmail.com Jeśli plik jest większy niż 100 Mb można go wysłać do nas za pomocą portalu Wetransfer (do 2 Gb za darmo) klikając najpierw ikonę:

poprawa jakości nagrania z dyktafonu     lub        Czyszczenie nagrań

A później według poniższej instrukcji:

Odszumianie nagrań